+380 50 580 1897 teploderv@ukr.net

Термообробка деревини є високотехнологічним процесом. Термодерево піддається тепловій обробці, яка змінює його хімічну структуру, таким чином міняючи хімічні і механічні властивості. Ця методологія відома з 30-х років, коли група німецьких дослідників почала аналізи, які продовжились в 40-х роках в США. З тих пір багато інших вчених поглибили дослідження різних аспектів аж до 90-х, коли у Франції, Нідерландах і Фінляндії ця техніка була вдосконалена і застосована у промислових цілях.

Процес виробництва

Термообробка проводиться, піддаючи деревину циклу сушіння при високих температурах, які коливаються між 165°С і 240°С, в контрольованій атмосфері, позбавленій кисню. Умови обробки деревини, від температури до тривалості процесу, можуть варіюватися у широких межах і, отже, призвести до продуктів з різними характеристиками.

Режим роботи

Модифікації, яким піддається деревина, є результатом впливу високої температури, що призводить до пошкодження її компонента, який  найбільш реактивний до води (геміцелюлоза): зменшуючи місце, доступне для прив’язки молекул води, безпосереднім чином зменшується кількість води, прив’язаної до деревини і яка обмінюється з зовнішнім середовищем через такі явища як абсорбція і десорбція, а отже, можливість потерпати від усадку і набряку. Іншими словами, покращує стабільність розмірів, що робить деревину менш чутливою до деформації при різних умовах навколишнього середовища.

Фізичні властивості

Прямий вплив відображається на об’ємній щільності, яка в цілому має тенденцію до зниження в діапазоні від 5% до 10%, що робить деревину більш легкою й покращує стабільність розмірів. Змінює колір, який приймає темніші відтінки, і запах, що нагадує смажену каву, який, як правило, вивітрюється з часом. Помічаються легкі зміни й відносно реакції на вогонь: деревина практично не містить летких органічних сполук, завдяки чому початок згорання є повільнішим.

Довговічність

Позитивні ефекти відображаються і на довговічності, яка значно покращується при термообробці. Обробка при високій температурі призводить до стерилізації матеріалу і деградації речовин, таких як крохмалі, які можуть сприяти атакам ксилофагів. Накінець, нижча гігроскопічність деревини зменшує також вміст води і, отже, можливість грибкових атак, які можливі лише при вологості матеріалу вищій 20%.

Утилізація

Тут немає ніяких проблем, оскільки деревина піддається простій фізичній зміні.