+380 50 580 1897 teploderv@ukr.net

буковель,Утеплювач, що відповідає найвищим  екологічним вимогам

Після директивного утеплення стін і герметизації вікон у Німеччині виникла нова проблема – масове поширення цвілі в житлових будинках.
Життя показало, що бездумне захоплення заощадженням тепла обертається буйним розростанням цвілі на шпалерах вже через два тижні після закінчення робіт з утеплення стін і герметизації вікон.
У житлі об’єм повітря повинен оновлюватися щогодини. Щодня в житлі утворюється від
8 до 15 літрів парів побутової вологи в результаті нашого дихання, користування душем, ванною, кухонною плитою, поливанням квітів. Всі ці випари повинні виводитися назовні. Відсутність природного дихання стін завдає шкоди житлу через бурхливого розвитку грибкової цвілі в умовах підвищеної вологості.
Застій вологи в приміщенні утворюється при використанні полімерних утеплювачів (пінопласти) або мінеральних утеплювачів з полімерною сполучною (мінплита, Rockwool, Isover, URSA). У порах мінеральних утеплювачів за законами фізики – за рахунок підвищеного тиску насиченої пари – неминуче конденсується волога, і повітряні пори матеріалу заповнюються водою. Намокла мінплита не висихає і в ній розвиваються грибки гниття. Пароізоляція мінплити – обгортання її в поліетиленову плівку – захищає мінплиту, але це не запобігає утворення конденсатної вологи на стінах. Стіни, утеплені полімерними або полімеромісткими утеплювачами, не дихають.
У Європі вирішили проблему паропроникнення (дихання) утеплених стін. Протягом останніх 15 років там віддають перевагу натуральному утеплювачу з деревного волокна – целюлозного утеплювача. Капіляри деревних волокон пропускають вологу через себе (капілярне всмоктування широко поширене в природі: воно визначає підняття соків в рослинах) і передають її назовні, вона не накопичується між волокнами.
Інститутом «Термоізоляція» (Вільнюс, Литва) в 1999 … 2001 роках виконані дослідження вологості утеплювача з деревного волокна «Ековата» в цегляних стінах («Будівельні матеріали» № 7, 2001р.). Дані досліджень показали, що в шарі «Ековати» волога не накопичується, а виходить назовні в атмосферу. Це підтверджується не тільки дослідженнями, а й практикою застосування полегшених цегляних стін з утеплювачем з «Ековати» у Фінляндії, Швеції, Англії, Німеччини, США і Канаді, де пароізоляція і повітряний прошарок між зовнішнім шаром з цегли і утеплювачем не передбачено.
З 2002 року в Німеччині діє так зване «Припис з енергозбереження», яке встановлює прийняті в країнах Європи правові приписи щодо поліпшення будівельних матеріалів для енергозбереження, і де говориться наступне: «… економія витрат споживання енергії особливо ефективна і біологічно раціональна при допомозі ізоляції целюлозою при застосуванні способу будівництва, відкритого для дифузії … », тобто для виходу пари і вуглекислого газу назовні.
Стає все більш важливим вимога щодо забезпечення герметичності теплоізоляційного шару: шов шириною 1мм і довжиною 1м зменшує коефіцієнт теплоізоляції будинку при сильному вітрі на 65%. Целюлозний утеплювач монтується «напиленням» і тому бесшовно.
Обсяг споживання целюлозного утеплювача в Європі, США і Канаді зростає щорічно на 20 … 30%. У Швейцарії потреба в целюлозний утеплювач (у них він називається «Ізофлок») збільшується більш, ніж в 2 рази за рік. У Німеччині йде справжній бум – там працюють 5 заводів з випуску целюлозного утеплювача і 2500 видувних машин з монтажу целюлозного утеплювача. Німеччина постачає видувні машини в 8 країн Європи. У Фінляндії працюють 10 заводів. У США працюють 59 заводів з випуску целюлозного утеплювача і 10 000 видувних машин.
Зараз в усьому світі і у нас в країні працюють «Органи екологічної сертифікації», які проводять екологічну сертифікацію матеріалів на відповідність найбільш жорстким з відомих екологічних вимог нормативних документів, у тому числі міжнародних стандартів ІСО іМЕК, правил ЄЕК ООН, директив ЄС, ЄвроНорм. Целюлозний утеплювач «Ековата» є кваліфікованою і технічно бездоганною теплоізоляцією, що відповідає найвищим екологічним і біологічним вимогам в будівництві – це єдиний утеплювач, занесений «Міжнародним екологічним фондом» до реєстру «Екологічно чиста (натуральна) і безпечна продукція».
Целюлозний утеплювач застосовується в багатьох квартирах, школах, дитячих садках та інших спорудах і створює комфорт і затишний мікроклімат в кімнаті.